Inlevend, groen en alweer een nieuwe partner
Dat wij inlevend zijn, weten jullie natuurlijk al lang. Maar wisten jullie ook dat we al drie jaar onderzoeken welke merken het meest inlevend zijn? Dat we milieubewust zijn, wisten jullie misschien ook al (met de Ruigrok-fietsen als bedrijfswagenpark), maar dat we daarmee onze derde ISO-certificaat gehaald hebben is vast weer nieuws. Om het nog gekker te maken ga ik volgende week aan een experiment meedoen door een week niet te printen (wat zijn nu de echte kan-niet-anders-printmomenten?). En dat we altijd samenwerken met partners kan ook geen nieuws zijn. Maar dat we een van de drie launching partners van Redesignme zijn geworden is misschien toch een wetenswaardigheid. En tot slot nog een erg leuk weetje: we hebben de Staatsloterij gewonnen! Kijk voor deze en alle andere nieuwtjes snel verder in deze nieuwe Ruignieuws.
CU IRL, Marja
|
Empathiemonitor: Google meest empathische merk!
 In 2011 heeft Ruigrok | NetPanel voor de derde keer in samenwerking met Fronteer Strategy de empathiemonitor uitgevoerd. Deze unieke samenwerking leidt niet alleen tot een lijst met de top 100 empathische merken, maar geeft de Category Captains ook de unieke mogelijkheid om te bouwen aan empathie. In een interactieve workshop, georganiseerd door Fronteer Strategy, gaan we met de Category Captains uitgebreid in op het begrip empathie en brainstormen we daarnaast over mogelijkheden voor de merken om empathischer te worden.
Over het onderzoek Aan het onderzoek hebben 2839 Nederlandse consumenten meegewerkt. Ze kregen ieder 25 merken te zien die zij beoordeelden op empathie, aantrekkelijkheid en innovativiteit. Hierbij is gebruik gemaakt van reactietijden, een onderzoekstechniek waarbij consumenten meer vanuit hun onbewuste reageren op de merken.

Uitkomsten 2011 Google kan zich volgens de Nederlander het best inleven en is daardoor de winnaar van de empathiemonitor 2011. Andere merken die in de top tien staan zijn Douwe Egberts, Albert Heijn, Pickwick, Ikea, Efteling, Bol.com, Hema, ANWB en Philips. Opvallend genoeg staat een technologisch merk op één, doordat zij relevant zijn en alom aanwezig. Het verslaat hiermee meer ‘emotionele’ merken, als DE en Pickwick.
Lees alles over de empathiemonitor op www.empathiemonitor.nl
Category Captain in 2012? In de empathiemonitor worden verschillende categorieën merken onderzocht. Binnen elke categorie krijgt één merk de kans om als Category Captain op te treden. Wil jij met jouw merk Category Captain worden in 2012 en de volgende privileges hebben?
- Beslis mee welke merken in jouw categorie onderzocht worden
- Neem deel aan de cross-category learnings workshop: Wat betekent Empathie voor MIJN merk?
- Toegang tot alle onderzoeksdata - (alleen de top-line samenvatting wordt openbaar gemaakt)
- Mogelijkheid tot het achterhalen van de Net Promotor Score (NPS) voor jouw merk
Aanmelden als captain of meer weten over de monitor?
Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
|
Partnership met Redesignme
Met onze Interaction Tool hebben we al verschillende online kwalitatieve onderzoeken succesvol uitgevoerd voor bijvoorbeeld Plus, Ziggo, Wegener en de Staatsloterij. Voor deze projecten werken we samen met Redesignme, dat zich specialiseert in tools voor het opzetten van online communities en kennis heeft van de verschillende nieuwe onderzoekstechnieken. Je kunt hierbij denken aan een online dagboek, forum, online co-creatie (challenges), weblog en social media tools.
Redesignme heeft onlangs een nieuw partner-programma gelanceerd, waarin Ruigrok | NetPanel één van de launching partners is. Door onze deelname aan dit programma hebben we toegang tot de volledige toolset en knowledge database van Redesignme met daarnaast een uitgebreid support- en trainings- programma. Door als partners samen op te trekken kunnen wij onze klanten nog beter van dienst zijn met online communities op maat en de allernieuwste onderzoeksoplossingen.
Wil je meer weten over onze samenwerking met Redesignme of onderzoeken met onze Interaction Tool? Neem dan contact op met
Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
of
Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
.
|
Klanttevredenheidsonderzoek
Klanttevredenheid Amsterdam RAI Convention Centre Ruim anderhalve maand zijn we in de weer geweest met een grootschalig kwalitatief klanttevredenheidsonderzoek voor Amsterdam RAI Convention Centre. Maar liefst 50 nationale en internationale organisatoren en exposanten van diverse beurzen, congressen en evenementen hebben wij aan de tand gevoeld tijdens werkplekgesprekken, telefonische interviews en een groepsdiscussie. Zij gaven uitgebreid hun mening over de tevredenheid betreffende Amsterdam RAI Convention Centre en vertelden ons hun wensen en behoeften. Het onderzoek biedt aanknopingspunten voor het optimaliseren van de product- en dienstverlening van de RAI en input voor het meerjaren marketingplan.
 We hebben de Staatsloterij gewonnen! Na een spannende competitie zijn wij het bureau geworden dat het onderzoek voor de Staatsloterij mag uitvoeren naar de klanttevredenheid over het klantcontact. Het onderzoek bestaat uit drie delen: de groepsdiscussies, ons online platform de Interaction Tool en een kwantitatieve meting. Op basis van de uitkomsten van dit onderzoek wil de Staatsloterij haar klantencontact optimaliseren zodat zij haar klanten een betere dienstverlening kan bieden.

Doelgroepenonderzoek
Hoe belangrijk is oma bij de aankoop van producten? Hebben opa’s en oma’s invloed op de aankopen die hun kinderen doen? En in hoeverre vinden kinderen dat hun ouders invloed hebben op aankopen? Voor het Familie Kenniscentrum (FKC) hebben wij onderzoek gedaan om deze vragen te kunnen beantwoorden. Uit dit onderzoek blijkt dat opa’s en oma’s zichzelf meer invloed toedichten dan hun kinderen doen. Nieuwsgierig naar de publicatie? Hou de website van het FKC in de gaten! Roggebrood in de groep Roggebrood, wie kent het niet? Lekker met erwtensoep, kaas, spek en zult. Voor een projectgroep van het Anton Jurgens Instituut hebben wij onderzoek gedaan onder de eters van roggebrood. In een groep met roggebroodeters hebben we gesproken over de verschillende soorten, kleuren, vormen, smaken en gebruiksmomenten.
 |
En verder
Groen, groener, groenst!
We deden het eigenlijk al jaren hartstikke goed en daar zijn we nu ook voor beloond: sinds augustus dit jaar zijn wij in het bezit van de ISO 14001. Wij zijn voor deze ‘groene’ iso gegaan, omdat we het belangrijk vinden een steentje bij te dragen aan het milieu en een betere wereld. En dat kunnen we niet alleen! Wij willen onze relaties stimuleren ook mee te werken aan een beter milieu en duurzaam ondernemen en eigenlijk is het heel makkelijk. Bij ons komt bijvoorbeeld niemand met de auto naar kantoor, maar op de fiets en naar afspraken gaan we zoveel mogelijk met het OV en anders pakken we een Greenwheels. We printen voor intern gebruik alles dubbelzijdig en 2 pagina’s op een kant in ecostand. We scheiden het afval goed. De lampen zijn we langzaamaan aan het vervangen door LED-verlichting. En we gaan verder: we willen in de toekomst ook alle facturen (zover mogelijk en gewenst) digitaal gaan versturen. Kleine dingen, maar alle beetjes helpen!
Working 9 to 5 Ons jaarlijkse uitje was weer bijzonder en zeer muzikaal. Met Maakeenlipdub hebben we een heuse videoclip gemaakt. Benieuwd naar het resultaat, klik hier!

Personeel
Weer baby nieuws
- Nieske is eind juli bevallen van Hendrik. Beiden maken het goed. Nieske komt eind oktober weer werken.
- En Kjell is papa geworden van Jurre. Supertrots is hij op zijn zoon!
Een echte rapper in ons midden Airto heeft een nieuwe clip opgenomen, check hier!

|
|
Goed onderzoek
Ruigrok | NetPanel is in het bezit van het Research Keurmerk [ISO 20252 en ISO 26362 voor access panels]

|
Klantenpanels
Nieuw panel in de collectie: BiebPanel Voor ProBiblio, een full-service dienstverlener voor de openbare bibliotheken in Noord- en Zuid-Holland, zijn we in september gestart met BiebPanel. Bij BiebPanel zijn 32 bibliotheken aangesloten en er hebben zich inmiddels al ruim 17.000 bibliotheekleden aangemeld als panellid. Onder panelleden van BiebPanel zal vier keer per jaar een onderzoek uitgevoerd worden over allerlei zaken die spelen rondom de bibliotheek, zoals de collectie, de inrichting, dienstverlening en activiteiten.


Wil je meer weten over BiebPanel? Kijk dan op www.biebpanel.nl of mail
Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
.
|
Imago-onderzoek
Dansen voor een goed doel dance4life (d4l) is een internationale organisatie die jongeren inspireert om de verspreiding van hiv en aids terug te dringen. dance4life doet dit door middel van haar scholenprogramma’s en dance events, waarmee het onderwerp op een aansprekende manier op de kaart wordt gezet. Zo krijgen jongeren de juiste informatie over seks, hiv en aids, en leren ze zichzelf (en dus ook anderen) te beschermen. Ruigrok | NetPanel heeft de nieuwe homepage van d4l en de nieuwe propositie die hierop gepresenteerd wordt, onderzocht onder 3 doelgroepen: jongeren, Nederlands publiek en dance4life ambassadeurs (agents4change).
 Hoe relevanter hoe interessanter De meest persoonlijke kernboodschap van de provincie Zuid-Holland kreeg de voorkeur van diverse inwoners van de provincie Zuid-Holland. De kernboodschappen zijn getoetst op beleving, waardering en voorkeur tijdens groepsdiscussies, die gehouden werden in het provinciehuis in Den Haag. |
Communicatieonderzoek
Tv-commercials in de spotlight In opdracht van mediabureau Mec Global hebben we een tv-campagne van Bank of Scotland getest. Doel was om lessen te trekken uit de uitgezonden commercials en om de inzichten te kunnen gebruiken bij een volgende campagne. Door middel van single interviews kregen we een goed beeld van de waardering van consumenten voor de commercials en kwamen er veel verbeterpunten aan het licht.

Usability-onderzoek
VPRO-producten kopers ‘jong van geest’ Humor doet het goed onder geïnteresseerden in VPRO-producten! Dit blijkt uit het onderzoek naar de online webwinkel van de VPRO dat wij in opdracht van de VPRO hebben uitgevoerd. VPRO-producten-kopers blijken jonger van geest wat blijkt uit een lagere gemiddelde leeftijd, hoger internet- en social mediagebruik en een grote interesse in humor.

Sterk staaltje overheid De Raad van State heeft onlangs een Digitaal Loket ontwikkeld, waarmee burgers de mogelijkheid krijgen om digitaal een beroep of hoger beroep in te dienen. Voordat de nieuwe site de lucht in ging (augustus 2011), wilde men graag eerst weten hoe de doelgroep de site gebruikt, beleeft en waardeert. Ruigrok | NetPanel heeft dit via usability onderzoek achterhaald. Op basis van de bevindingen en onze adviezen is de tool aangepast en gelanceerd. Het onderzoek heeft de Raad van State zelfs doen besluiten om - op het laatste moment - een (te) verwarrende functionaliteit voorlopig niet aan te bieden. Wij zijn erg enthousiast over dit sterke staaltje overheid 2.0.
|
Social Media
NetPanel Adviesraad goes Social Ook wij moeten eraan geloven. Sinds kort hebben we voor onze panelleden een Hyves-, Facebook- en Twitteraccount geactiveerd met als doel een intensievere band met onze panelleden op te bouwen. Momenteel onderzoeken we in hoeverre men daadwerkelijk behoefte heeft op de hoogte gehouden te worden over de NetPanel activiteiten. Waarover wil men geïnformeerd worden en hoevaak mogen wij berichten posten zonder dat het hen irriteert? Op die manier kunnen wij het 'sociale aanbod' afstemmen aan de behoeften die men heeft. Benieuwd? Like ons op Facebook, volg ons op Twitter of word vrienden op Hyves!

In de pers
|
Quote van het kwartaal
Op de vraag of men nog tips heeft om de website van de webwinkel van VPRO te verbeteren, antwoord een respondent:
KISS: Keep it Stupid and Simpel.
|
|